Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
NEWSY czyli CO U JEZIORKÓW NA TOPIE X

WYCIECZKOWO TURYSTYCZNIE

1 WRZEŚNIA 2017
SŁOWACKI RAJ '17(dzień 2)

PRZEŁOM HORNADU

W TŁUMIE RAŹNIEJ :D


Drugiego dnia co świt o 10 ruszamy na szlak , początkowo "kluczymy" między ośrodkami po chwili docieramy jednak do punktu widokowego i mostku rozpoczynającego właściwy szlak. Przełom Hornadu (Prielom Hornádu) chyba najbardziej znany i uczęszczany szlak w Słowackim Raju, co ma oczywiście swoje minusy :D.Początkowo nic nie zapowiadało że będzie tłoczno , aż do pierwszych "atrakcji", normalnie robi się "zatwardzenie" jak pod Giewontem , a że idą wszyscy i we wszystkim ( dzieci w sandałkach itp. ) to jest jak jest. Szlak nie jest łatwy, miejscami jest naprawdę trudno, człowieki naparzają z jednej i drugiej strony ( ten szlak akurat jest obukierunkowy) chwilami jest naprawdę niebezpiecznie. Mamy dziś do przejścia kawał drogi , więc staramy się iść w miarę szybko, na szczęście szlak dość często się rozszerza i można bezpiecznie wyprzedzać, choć nie zdaje się to na wiele bo co łańcuch odpoczywamy nie długo ale jednak. Stupaczki, a jest ich kilka to prawdziwe "progi zwalniające" no nie ma rady suniemy doprzodu. Kanion ładny bardzo , pogoda żyleta więc można podziwiać tym bardziej że czasu na rozglądanie sporo hyhyhyhy. Przygodę z Honradem kończymy przy wylocie Klasztorskiej doliny i wiszącym moście, kolejny odcinek przełomu mamy za sobą, pierwszy "kontakt" mieliśmy rok temu PRZELOM HORNADU 2016KLASZTORISKO

SZYBKO W GÓRĘ , SZYBKO W DÓŁ


Pierwsza Roklina dnia dzisiejszego Klasztorska (Kláštorská roklina) podoba mi się bardzo , na "dzień dobry" jaskinia , co prawda nieduża ale "Jaskinia to Jaskinia" :D. Wąwóz nieduży ,ale "intensywny" szybko wspinamy się po drabinach wzdłuż kilku wodospadów, człowieki są ale niewielu. Kilka chwil i wychodzimy na otwartą przestrzeń, jesteśmy na Klasztorisku (Kláštorisko) tutaj schodzą się "wszystkie" szlaki Słowackiego Raju, co niestety widać człowieków masa, każdy skrawek ocienionej trawy zajęty :D. W "schronisku"(notabene jedynym w tym rejonie) masakra kolejka jak w PRL-u za papierem toaletowym, ale stoimy płyny trzeba uzupełniać nie tylko wodą :D. Klasztoru nie zwiedzamy bo byliśmy w ubiegłym roku pewnie niewiele się zmieniło. Odpoczywamy czas jakiś i mkniemy dalej, tym razem stromo z górki , są skałki , są łańcuchy i "stupaczki", kilkanaście minut i jesteśmy u celu.

KYSEL

VIA FERRATA


Naszym głównym celem na dzień dzisiejszy jest wąwóz Kysel (Kyseľ) jedna z ładniejszych części Słowackiego raju, przez długi czas zamknięta dla ruchu turystycznego, a rok temu przywrócona w formie via ferraty (żelaznej drogi). Zabawa pierwsza klasa, miejscami widać stare ułatwienia zniszczone przez pożar, leżą na dnie wąwozu zaplatane z konarami . Przejście ferraty niezbyt trudne, akuratne na pierwszą przygodę z takim typem ubezpieczeń. Dwie początkowe liny można traktować jako swojego typu zapoznanie się ze sprzętem, dopiero kolejne wymagają wysiłku i uwagi. Szło się sprawnie, całość to 2 godziny bezpiecznej dawki adrenaliny :D.Mateusz zachwycony, mimo zmęczenia rogal nie schodził mu z buzi. Wisienką na torcie jest wspinaczka na Obrovský vodopad gdzie na szczycie jest mostek widokowy. Myśleliśmy że to juz koniec atrakcji wiec niemała niespodzianka był jeszcze odcinek "turystyczny" ze stupaczkami i łańcuchami, a za nim kolejny odcinek "żelaznej drogi" i jeszcze jeden wodospad. Przy rozstaju szlaków na mały i wielki Kysel ( Malý i Veľký Kyseľ ), zrzucamy "szpej", szybki przepak, rzut na ruszt i dalej w Mały Kysel (Wielki Kysel zwiedzaliśmy rok temu ). Szału ni ma w tej cześci wąwozu, jeden wodospad i kilka kładek, 15 minut i po atrakcjach, a dymać trzeba jeszcze kawał drogi po monotonnym szlaku :(.
Na koniec zostaje nam jeszcze zejście na Camp do Podlesoka, opcje mamy dwie, obie niezbyt atrakcyjne , wybieramy szybszą. Na Campie kolacja na szybko i zasłużony odpoczynek . Dzień intensywny , mega udany :D

WYCIECZKOWO-TURYSTYCZNIE

16 wrzesnia 2018
SZTOLNIA RAABOVA
WYCIECZKA Z PRZEWODNIKIEM
SZTOLNIA POLLAKOVA
GRUBE EXPLO z PRZYGODAMI


ZAMEK VIKSTEJN
FAJNE RUINY

WYCIECZKOWO-TURYSTYCZNIE

15 wrzesnia 2018
NATO DAYS
2018

KOLEJNY ROK za NAMI

SZTOLNIA WOODBOYS
GRUBE EXPLO


CHATKA
DABLOVA TLAMA
ŁUPKOWY DOMEK

WYCIECZKOWO-TURYSTYCZNIE

14 wrzesnia 2018
Pěchotní srub MO-S 19 Alej
BUNKRY U SĄSIADÓW


WYCIECZKOWO-TURYSTYCZNIE

2 wrzesnia 2018
PIKNIK LOTNICZY BIELSKO
2018

NIESTETY SŁABIZNA :(

STALOWNIK
SZYBKIE EXPLO

WYCIECZKOWO-TURYSTYCZNIE

25 sierpnia 2018
WESTERPLATTE POŁUDNIA
2018

ISCENIZACJA MILITARNA

FORT WYRWIDĄB
SZYBKIE EXPLO
FORT WĄWÓZ
SZYBKIE EXPLO part II

WYCIECZKOWO-TURYSTYCZNIE

16 sierpnia 2018
OGRODY KAPIAS
GOCZAŁKOWICE

MSS Męskie Spotkania Studniówkowe
CHATKA STUDNIÓWKA

WYCIECZKOWO-TURYSTYCZNIE

14 LIPIEC 2018
MOTO SHOW 2018

BIELSKO BIAŁARAJD SAMOCHODÓW ZABYTKOWYH
BIELSKO-BIAŁA

WYCIECZKOWO TURYSTYCZNIE

30 CZERWCA 2017
LUBAWKA '18(dzień 8)

MUCHOŁAPKA
POWRÓT

WYCIECZKOWO TURYSTYCZNIE

30 CZERWCA 2017
LUBAWKA '18(dzień 8)

TWIERDZA STACHELBERG
TRADYCYJNY WĄTEK MILITARNY

WYCIECZKOWO TURYSTYCZNIE

30 CZERWCA 2017
LUBAWKA '18(dzień 7)

BRAUMOVSKIE STENY
ZNANE i LUBIANE KLIMATY

SOKOŁOWSKO
CHWILA W GÓRACH KAMIENNYCH


GŁAZY KRASNOLUDÓW
PODEJŚCIE DRUGIE (LEWE) :)


Do przodu
| WSPÓŁPRACA | LINKI |
Wszelkie prawa do fotografii znajdujacych się na tej stronie sa zastrzeżone


Powered by FOTO_FAZA.